این متن عینا از سایت شخصی سرهنگ بازنشسته محمد رضا اکبر حلوایی ؛              معاون سابق مشمولان و امور معافیتهای سازمان وظیفه عمومی به نشانی                                www.akbarhalvaei.ir برداشت شده است

برادر گرامی سردار سرتیپ پاسدار تقی مهری – رئیس محترم سازمان وظیفه عمومی 

  باسلام واحترام ؛

          اخیرا که بنا به عادت بازنشستگی خاطرات  گذشته  را مرور می کردم  به یاد آوردم که از زمان آشنایی با جناب عالی حدود  بیست  سال  می گذرد  علاوه بر اخلاق مداری ، آنچه  که بیشتر در ذهن من مانده است ، توجه به حقوق مردم توسط  شماست ، که امیدوارم کماکان برهمان روال  گذشته قرار داشته باشید و زمان سبب تغییر شما نشده باشد .         

        به سبب آشنایی حدود بیست ساله ، احساس کردم که لازم است نکاتی را به استحضار برسانم،

یقینا مطالب آتی از باب ” امر به معروف  یا نهی از منکر”  نیست  که  می دانم اصلی ترین شرط آن، احتمال اثر است  و چون  در ابتدای ریاست جناب عالی  یادداشتی  را  که با عنوان ” کسب  در آمد  به  بهانه  صیانت از کارکنان ” نوشته و بنا داشتم در رسانه ها منتشر نمایم ، پس از اطلاع سردار علیدوست  و تاکید ایشان بر عزم جناب عالی در اصلاح امور سازمان ، در اختیار شما قرار دادم و متاسفانه حرکتی در جهت اصلاح  ندیدم ، پس با این نگاه ، این نامه نوشته نشده است  . 

        اطلاق ” بر حسب  وظیفه دوستی “ هم  بدان جهت که  یقیین دارم جناب عالی چنین احساسی ندارید نمی توانم  داشته باشم . ،و در نتیجه دوستی یک طرفه نیز معنایی ندارد .

         پس این نامه سرگشاده از جهت حفظ حقوق مردم ، علاقه به سازمان به دلیل خدمت در آن و امید به اصلاح فرآیندها با هدف منطقی شدن امور است.  

       هرچند که  شاید  طولانی شدن مطالب از حوصله و وقت شما خارج باشد ولی لازم است مقدمه ای نسبتا طولانی در دو بخش تقدیم کرده و در بخش سوم به اصل موضوع بپردازم . 

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 18 =