به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، سردار” ابراهیم کریمی” ، با بیان این مطلب که همه ایثارگران حتی مشمولان غایب باید در فرصت باقی مانده ثبت نام کنند ، اظهار داشت : آن دسته از کارکنان وظیفه ( سرباز حین خدمت) که اضافه خدمت آنان تا بیست و دوم بهمن ماه سال جاری بخشیده شده است ، از آنجا که تبعات غیبت آنان منتفی نشده،در اولویت بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری قرار نمی گیرند، اما به منظور بررسی وضعیت آنان توسط مسئولان،می بایست در فرصت باقی مانده از طریق دفاتر (پلیس +10) برای ثبت نام اقدام کنند.
وی افزود: پس از اتمام فرصت در نظر گرفته شده برای ثبت نام ایثارگران و انجام بررسی های لازم، برای مشمولانی که در اولویت بیست هزار نفر قرار گرفته اند، پیامکی مبنی بر ارائه مدارک از سوی سازمان وظیفه عمومی ارسال می شود.
جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به این که قانون معافیت به ازای 30 ماه حضور در جبهه،24 ماه آزادگی و 25 درصد جانبازی به قوت خود باقی است، گفت: قانون کسر خدمت ایثارگری مربوط به سوابق کمتر از امتیازات فوق مانند:23 ماه آزادگی و… می باشد که فرزندان ایثارگران برای بهره مندی از کسرخدمت،می بایست در اولویت سالانه بیست هزار نفر قرار گیرند.
وی افزود: مشمولانی که می توانند از معافیت های ایثارگری مانند: 30 ماه حضور درجبهه و… بهره مند شوند،نیازی نیست جزء اولویت های بیست هزار نفر قرار گیرند و درصورت ثبت درخواست و انجام مراحل مربوطه،می توانند از خدمت سربازی معاف شوند.
سردار ابراهیم کریمی خاطرنشان کرد: پیش از این در مورد کسرخدمت ایثارگری ماده قانونی وجود نداشت که در بند(د) ماده 88 قانون پنج ساله ششم توسعه کشور،کسر خدمت ایثارگری پیش بینی شده است و سالانه تعداد حداکثر 20 هزار نفراز فرزندان ایثارگران که دارای بیشترین درصد جانبازی،آزادگی و رزمندگی هستند و یا تجمیع امتیاز جانبازی ، رزمندگی و آزادگی آنان به بالاترین امتیاز برسد از تسهیلات کسر خدمت ایثارگری بهره مند می شوند .
وی گفت:کلیه جانبازان،آزادگان و رزمندگان تا دهم دی ماه فرصت دارند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10 ) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند تا اولویت بندی ذکر شده انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + هفده =