نماینده مردم رشت در مجلس گفت: نهادهای انتظامی موظفند قبل از ارائه سلاح‌ به سربازان، آ‌ن‌ها را تحت مشاوره‌های روانشناسی قرار دهند تا از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

غلامعلی جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد به محض خروج از کانون خانواده‌ و با حضور در دوره خدمت سربازی تحت فشار و عارضه‌های روحی قرار می‌گیرند، اظهار کرد: سربازان باید در طول دوره خدمت‌شان مورد نظارت‌های پزشکی قرار بگیرند.

وی با اشاره به برخی اتفاقات تلخی که از سوی سربازان رقم می‌خورد، گفت: با توجه به برخی خبرها مبنی بر تیراندازی سربازان به خود و یا دیگران یک نوع ترس از سربازان اسلحه به دست به وجود آمده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: نهادهای نظامی و انتظامی موظفند قبل از ارائه سلاح‌ به سربازان، آ‌ن‌ها را تحت مشاوره‌های روانشناسی قرار دهند تا از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

جعفرزاده تصریح کرد‌: صرف ورود سربازان در شرایط سلامت، نمی‌توان بی‌اعتنا آن‌ها را رها کرد چرا که 24 ماه دوری از خانواده‌ برای افراد با توجه به جمعیت کم، توجه خاص خانواده‌ و رفاهیات، بسیار سخت است و این دوری آستانه تحمل آن‌ها را پایین می‌آورد.

نماینده رشت در مجلس با تاکید بر اینکه کار یگان‌های نظامی و انتظامی سخت‌تر از گذشته شده است، تصریح کرد: فرزندان امروز به دلیل تنهایی و نوع بازی‌های رایانه‌ای زندگی اجتماعی را نیز به درستی نیاموخته‌اند و باید به آن‌ها آموزش زندگی اجتماعی داده شود.

منبع: سایت ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + شش =