مهلت اعزام مشمولان دیپلم تا یک هفته پس از کنکور تمدید شد
دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر  اعلام کرد: کلیه مشمولان وظیفه که در سال ۹۸ موفق به اخذ دیپلم شدند و مهلت معرفی آنان به خدمت وظیفه عمومی به پایان رسیده است می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند چرا که مهلت اعزام شأن تا یک هفته بعد از تاریخ انجام آزمون تمدید شده است.
وی افزود: ممکن است جواب آزمون تا دو ماه بعد از آن طول بکشد اما داوطلبان باید در این مهلت یک هفته‌ای به پلیس +۱۰ جهت انجام مراحل اعزام مراجعه کنند.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این افراد بعد از مهلت یک هفته‌ای و انجام مراحل اعزام به خدمت به سربازی اعزام می‌شوند و دوره‌های آموزشی را طی می‌کنند و منتظر جواب کنکور می‌مانند. اگر در کنکور قبول شوند از ادامه سربازی ترخیص می‌شوند و به دانشگاه می‌روند ولی اگر در کنکور قبول نشوند باید سربازی شأن را ادامه دهند.
پانوشت (سرهنگ بازنشسته محمد رضا اکبر حلوایی) :
درتبصره 1 ماده 2 آیین نامه معافیت تحصیلی آمده است که “منظور از یکسال پس از فراغت برای مشمولان فارغ التحصیل خرداد ماه و تیر ماه ، یکسال تحصیلی پس از فراغت است که از مهر ماه شروع و تا پایان شهریور سال بعد ادامه می یابد. ”
همچنین در مقررات مورد عمل وظیفه عمومی تصریح شده “کلیه افرادی که در ماههای خرداد و تیر فارغ التحصیل می شوند در حکم فارغ التحصیلان شهریور محسوب شده و یک سال مهلت آنان برای پذیرش در دانشگاه تا پایان شهریور ماه سال بعد از فراغت خواهد بود . ”
با توجه به مقررات ذکر شده ،اصولا نیازی به چنین ابلاغیه ای که نتیجه ای جز نگرانی خانواده ها و مشمولان نداشته  و در صورت اعزام مشمولان بخدمت و ترخیص سربازان  هزینه ای به نیروهای مسلح تحمیل می کند ، نبوده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =