یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه می توان در کشور سربازان تولید داشت گفت: می توان در کنار سربازانی که داوطلبانه به امر مقدس سربازی می‌روند از سربازان دیگری در کارگاه های تولیدی استفاده کرد.

عباسعلی منصوری آرانی در تذکری شفاهی در جلسه علنی روز یکشنبه 94/9/15 مجلس با تاکید بر لزوم حل مشکل بیکاری جوانان گفت: درخواستم از ستاد کل نیروهای مسلح داشتن نگاه ویژه ای به مقوله سربازی و سربازان تولید است.

وی توضیح داد: از آنجا که مقام معظم رهبری تولید را جهاد دانستند می توانیم در کنار سربازانی که داوطلبانه و با حقوق مکفی به سربازی می‌روند و از سربازان در کارگاه های تولیدی استفاده کنیم و به آن‌ها نیز حقوق بدهیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکر دیگری به رئیس جمهور خواستار رسیدگی به وضعیت معیشت ارتشیان اعم از شاغل و بازنشسته شد و گفت لازم است در برنامه ششم و بودجه 95 توجه ویژه ای به این یادگاران دفاع مقدس شود چرا که واقعا وضعیت معیشت ارتشیان خوب نیست.

منصوری آرانی همچنین تاکید کرد: باید وضعیت بازنشستگان به طور عام یعنی بازنشستگان آموزش و پرورش و سایر بازنشستگان مورد توجه قرار گیرد.

وی بر لزوم رسیدگی و رفع مشکل فساد اداری تاکید و اظهار کرد: متاسفانه پارتی بازی و موضوعاتی از این دست مردمان کشورمان را رنج می‌دهد.

نماینده مردم کاشان در تذکری به وزیر کشور خواستار استان شدن کاشان شد و گفت: با توجه به گسترده شدن استان اصفهان دیگر امکان رسیدگی به کاشان به عنوان شهری در این استان نیست از این رو لازم است وزارت کشور هر چه سریعتر نسبت به استان شدن کاشان ورود پیدا کنند.

منصوری آرانی همچنین از نمایندگان مجلس خواستار شد که به طرحی دو فوریتی برای افزایش تعداد نمایندگان رای دهند تا با افزایش بیست کرسی در مجلس یکی از این کرسی‌ها به شهرستان های آران و بیدگل اختصاص داده شود.

منبع: سایت ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + شش =