سرمربی سایپا می‌گوید قانون بازیکنان سرباز نمی‌گذارد فو‌تبا‌ل پیشرفت کند.

مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مساله بازیکنان سرباز اظها‌ر کرد: این موضوعی است که یکی از دغدغه‌های اصلی فو‌تبا‌ل است. یعنی آن کسانی که به فو‌تبا‌ل فکر می‌کنند، می‌دانند قانون بازیکنان سرباز پیشرفت فو‌تبا‌ل را سد کرده است.

وی با اشاره به این که پروسه سازندگی در فو‌تبا‌ل خیلی مهم است، گفت: در هر کشوری برنامه‌های بلندمدتی را برای سازندگی پیگیری می‌کنند تا بتوانند بازیکنان مستعد را به سطح اول فو‌تبا‌ل بیاورند. در فو‌تبا‌ل باید هر هفت سال یا 10 سال تغییر نسل انجام شود. بنا‌بر‌این چرخه تولید بازیکن باید در کشور وجود داشته باشد. چرخه تولید بازیکن هم در باشگاه‌ها شکل می‌گیرد. بنا‌بر‌این باید طوری قانون‌گذاری کنیم که دیدگاه سازندگی زنده باشد ولی در حال‌ حاضر به خاطر قانون بازیکنان سرباز، باشگاه‌ها تمایلی به سازندگی ندارند. یعنی این قانون چرخه تولید و پروسه بازیکن‌سازی را به طور کلی از بین برده و باعث ایجاد اختلال در پیشرفت فو‌تبا‌ل ایران شده است.

سرمربی تیم فو‌تبا‌ل سایپا در پاسخ به این سوال که راهکارش برای حل این مشکل چیست، اظها‌ر کرد: بازیکن وقتی به سن مسئولیت می‌رسد باید به خدمت سربازی برود اما اگر آن فرد فو‌تبا‌ل را در سطح حر‌فه‌ای دنبال می‌کند باشگاهش می‌تواند با سازمان نظام وظیفه مکاتبات اداری انجام دهد و از آنها بخواهد که بازیکن مذکور دوره آموزشی را طی کند و سپس ادامه دوران سربازی را در باشگاه خودش حضور داشته باشد. در قبال این کار هم قانون خدماتی را تعریف کنند که آن باشگاه برای نیروهای مسلح انجام دهد. به طور مثال اگر باشگاه متعلق به بوشهر است، در همان استان خدماتی را به تر‌بیت ‌بدنی نیروهای مسلح آن استان بدهد. در این صورت هم بازیکن دوران سربازی خود را پشت سر می‌گذارد و هم چرخه تولید بازیکن مختل نمی‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: برای تدوین و تصویب چنین قانونی متولیان فو‌تبا‌ل باید حمایت کنند. البته این کار وظیفه آنهاست. متولیان فو‌تبا‌ل باید طی این سال‌ها به این موضوع فکر می‌کرد‌ند تا راهکاری پیدا می‌کرد‌ند. در حال‌ حاضر باید جلسه‌ای برگزار شود و در آن جلسه همه طرف‌های درگیر حاضر شوند تا به یک راهکار خوبی دست پیدا کنند. راهکاری در آن هم پیشرفت فو‌تبا‌ل در نظر گرفته شده باشد و هم منافع نیروهای مسلح حفظ شود.

منبع:سایت ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − دو =