رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان گفت: ما قصد نداریم صورت مساله فرار سربازان را پاک کنیم، بلکه می خواهیم این معادله مشکل را به مساله ساده ای تبدیل کرده و جواب آن را دریابیم.

حجت الاسلام رضایی در بیست و دومین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح استان کرمان اظهار کرد: نیت حضرت فاطمه زهرا(س) حفظ وحدت بود یعنی همان وحدتی که مد نظر رسول گرامی اسلام(ص) قرار داشت؛ از این رو هر کس که در جهت وحدت امت اسلامی فعالیت می کند فاطمی است.

وی سپس با اشاره به عنوان مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم مبنی بر بررسی نوین زمینه ساز جرم فرار از سربازی بیان کرد: در 18 سالی که سازمان قضایی در امر پیشگیری پیشتاز و فعال بوده آنچه انتظار می رفت اتفاق نیفتاده که به دلیل موانع و بالا بودن انتظارات است که البته احتیاج به نگرش جدیدی در این زمینه است.

رضایی گفت: ما قصد نداریم صورت مساله را پاک کنیم، بلکه می‌خواهیم معادله مشکل را به مساله ساده‌ای تبدیل کرده و جواب آن را دریابیم، یعنی این معضل را که بیش از 10 سال پیش در مجامع استانی مطرح شده تبدیل به مساله ساده‌تری کنیم.

وی اظهار کرد: در سربازی که خدمت مقدس تلقی می شود سرباز ممکن است تحقیر و متحمل اهانت شود؛ بنابراین رعایت برخی نکات ضروری است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان کرمان با اشاره به اینکه باید در خدمت سربازی جاذبه ایجاد شود، افزود: با این وجود وظیفه دادگاه های نظامی این است که روال قانونی را طی کنند.

رضایی تصریح کرد: در قبال این رویداد یکی از جواب‌های داده شده تثبیت قانون سربازی است، البته با توجه به تحولات روزافزون در دنیا بعید است که قانون ثابتی در این زمینه تصویب شود.

وی گفت: عمده پرونده ها مختص سربازان وظیفه است، آنها با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می کنند و درگیر مسائل زندگی هستند بنابراین مشکلات بر قانون و مقررات غالب می شود و به دنبال فرصتی برای رفتن هستند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 6 =