به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار سید حمید صدرالسادات در جمع دانشجویان مقطع دافوس ناجا گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا یکی از سازمان های تابعه نیروی انتظامی است که ماموریت تامین کارکنان وظیفه برای همه نیروهای مسلح را بر عهده دارد.
وی افزود: اگرچه این سازمان تابعیت نیروی انتظامی را دارد اما بر اساس قانون به همان نسبتی که با ناجا همکاری دارد، به همان نسبت نیز با سایر نیروهای مسلح نیز در ارتباط است.
سردار صدرالسادات تامین کارکنان وظیفه برای نیروهای مسلح و همچنین رسیدگی به انواع درخواست های مشمولان را دو مسئولیت عمده سازمان وظیفه عمومی ناجا عنوان کرد و گفت: بر اساس قانون افرادی که به سن 18 سال تمام می رسند باید وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 3 میلیون درخواست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +10 ) در سامانه این سازمان ثبت و توسط کارشناسان رسیدگی شده است گفت: درخواست صدور انواع معافیت و صدور مجوز برای مشمولان از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه مردم و حاکمیت در برابر یکدیگر وظایفی بر عهده دارند خاطرنشان کرد: خدمت وظیفه عمومی یک وظیفه برای عموم جامعه است تا همه مردم در تامین امنیت و سایر بخش های کشور نقش داشته باشند.

منبع: سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 4 =