رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: توجه به عزت و شرافت سربازی موجب کاهش فرار از خدمت سربازان می شود.14-248.jpg

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح بوشهر که به میزبانی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه برگزار شد، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، مهمترین علت فرار از خدمت سربازان کاهش عزت و شرافت سربازی است و باید دید چه عواملی باعث کاهش این عزت و قداست شده است.

 بهرامی تبعیض و تحقیر را از عوامل کاهش عزت نفس سربازان دانست و افزود: هر گونه کمبودی در زمینه امکانات، تغذیه و حتی فضای آسایشگاه نیز به عزت نفس سربازان لطمه می زند که باید تغییر اساسی در آنها ایجاد کنیم.

 وی تاکید کرد: نسل جوان در کنار استعدادها و توانمندی‌های بالا، انتظارات فراوانی نیز دارند که باید به نظرات آنان توجه ویژه‌ای شود.

 رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه سیاست های ما در رابطه با خدمت سربازی نباید موجب لطمه زدن به شرافت و قداست خدمت سربازی شود، گفت: اگر برخی قوانین و مقررات یا تصمیمات کلان باعث کاهش عزت سربازی می‌شود باید آنها را تغییر دهیم.

 این مقام قضایی به مضرات جرم در جامعه پرداخت و گفت: وقوع جرم به فرد، خانواده و لایه‌های مختلف جامعه و نظام لطمه وارد می سازد.

 رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ابتدای سخنانش با گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر و تبریک به رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلق حماسه ای دیگر اظهار کرد: رزمندگان این منطقه با درایت و شجاعت همراه با ایمان و اخلاص، توانستند اقتدار ایران اسلامی را نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه اقتدار ایران اسلامی برگرفته از قدرت خداوند منان است، افزود: رزمندگان اسلام در نیروی دریایی سپاه با قدرت خداوندی که در نهاد آنان متبلور است بزرگترین دشمن اسلام را به زانو در‌آوردند و اسیران آنها را با اقتدار و رأفت اسلامی آزاد کردند که همه اینها نشان از نصرت الهی است.

بهرامی ایام‌الله دهه فجر را یادآور روزهای مهم و عظیمی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: ایام‌الله دهه فجر نشان از قدرت لایزال الهی است و در این ایام، حاکمیت خدا بر روی زمین گسترده شد.

وی افزود: این ایام باید هرچه با شکوه تر و پربارتر گرامی داشته شود تا روز تجلی قدرت الهی از خاطره‌ها محو نشود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 3 =