رییس سازمان لیگ با انتقاد از باشگاه‌هایی که باید بازیکن سرباز بگیرند اما بیشتر بازیکن آزاد می‌گیرند، گفت: تراکتورسازی و ملوان چهار، پنچ بازیکن سرباز می‌گیرند و این موضوع فوتبال ایران را آسیب‌پذیر می‌کند.1440306309127_Taj.jpg

مهدی تاج اظهار کرد: ما تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید را تربیت می‌کنیم که تیم بزرگسال قوی داشته باشیم. ما توانستیم در تیم ملی جوانگرایی کنیم.

او افزود: ما امسال توانستیم بازیکنان لیگ برتر را سه سال جوان کنیم که این در نوع خود بی‌نظیر است. این جوانگرایی در لیگ برتر یعنی اینکه بازیکنان نزدیک به 10 کیلومتر بیشتر می‌دوند اما متاسفانه نمی‌توانیم بازیکنان سرباز را در اختیار داشته باشیم.

تاج درباره بازیکنان سرباز تصریح کرد: یک بازیکن تعلیم داده می‌شود اما زمانی که موقع میوه دادنش می‌رسد از چرخه خارج می‌شود. ما نمی‌گوییم که فوتبالیست‌ها سرباز نشوند، همه باید سربازی بروند ولی باید ما از افراد استفاده مناسبی داشته باشیم.

رییس سازمان لیگ افزود: تراکتورسازی و ملوان که باید بازیکنان سرباز بگیرند بیشتر بازیکنان آزاد جذب می‌کنند و فقط چهار، پنج بازیکن سرباز دارند. این موضوع باعث می‌شود که آسیب زیادی به فوتبال وارد شود و چرخه فوتبال معیوب باشد.

تاج ادامه داد: در هفته گذشته جلسه‌ای با سرلشکر باقری و سردار کمالی داشتیم و امیدوارم بتوانیم در آینده از این جوانان سرباز استفاده بهینه کنیم.

او گفت: ‌مثلا آموزش و پرورش 10 هزار معلم دارد که سرباز هستند. فوتبال هم می‌تواند از این امکانات استفاده می‌کند.

منبع: سایت ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =