رییس سازمان تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ارسلان کاظمی اجازه خروج از کشور ندارد و باید وضعیت سربازی‌اش را مشخص کند.0256.JPG

 سردار مهرعلی باران چشمه رییس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح با بیان این مطلب که وضعیت خدمت سربازی ارسلان کاظمی مشخص نیست، اظهار کرد: ارسلان کاظمی دو سال پیش به ایران آمد و مدعی بود که دانشجوی دانشگاه آزاد و در حال تحصیل است. با این ادعا با تیم پتروشیمی قراردادی امضا کرد. ما استعلام کردیم و متوجه شدیم که دانشجو است و فدراسیون نیز حضورش در دانشگاه را تایید کرد. با این شرایط توانست در لیگ ایران بازی کند و پس از پایان مسابقات از کشور خارج شد.

 او ادامه داد: حالا این ملی پوش به کشور برگشته و می‌خواهد بازی کند اما با توجه به این که متولد سال 1369 است مشمول خدمت مقدس سربازی است و با توجه به این که در دانشگاه حضور نداشته و ادامه تحصیل نداده‌ است دانشجو محسوب نمی‌شود. در این مدت هم هیچ ثبت نامی برای دانشگاه‌ها وجود نداشته و با این شرایط سرباز است و مجوز بازی برای او صادر نمی‌شود. ارسلان کاظمی تا مشخص شدن کامل وضعیت سربازی اش حق بازی ندارد. بعد از اینکه او سرباز شود هم جز در تیم‌های نظامی نمی‌تواند دست به توپ شود.

رییس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح با بیان این مطلب که کاظمی حق خروج از کشور را نیز تا مشخص شدن وضعیت خدمتش نخواهد داشت بیان کرد: او باید وضعیتش را مشخص و تکلیفش را معین کند. پس از اینکه وارد دوران سربازی هم شد باید در تیم نیروی زمینی به میدان برود.

باران‌چشمه در پاسخ به این سوال که آیا امکان تفاهمی وجود دارد که کاظمی بتواند در دوران سربازی برای تیم دیگری به میدان برود؟ تصریح کرد: به هیچ وجه. در قانون سرباز-قهرمان هم داریم که ورزشکاران ملی‌پوش در دوران خدمت خود باید در تیم‌های نظامی آن رشته بازی کنند مگر اینکه در دو یا سه ماه آخر خدمت خود باشند. در آن صورت هم اگر باشگاه نیازی نداشت طبق قوانین نیروهای مسلح درباره‌اش تصمیم گیری می شود.

او با بیان این مطلب که این ملی‌پوش در صورت سرباز شدن مشکلی برای خروج از کشور نخواهد داشت، گفت: طبق ضوابط نیروی های مسلح این بازیکن می تواند در دوران سربازی‌اش تیم ملی ایران را همراهی کند.

باران چشمه در پایان به وضعیت برخی فوتبالیست های سرباز اشاره و اذعان کرد: فوتبالیست‌هایی که کارت های پایان خدمتشان باطل شده‌است اگر تا 22 بهمن سال 93 به خدمت رفته باشند با بخشودگی اضافه خدمت مواجه هستند و نفراتی که بعد از این تاریخ وارد سربازی شده‌باشند اضافه خدمت خواهند داشت. البته آنها نیز اگر در دوران خدمت اقدام های شایسته انجام داده‌باشند با نظر فرمانده محل خدمت تا دو سوم اضافه خدمتشان بخشیده خواهد شد.

منبع: سایت ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هفده =