فریدون اسرایی درباره خدمت سربازی‌اش در بلندی‌های جولان و انتشار عکسی از آن زمان،‌ توضیحاتی ارائه کرد.1432976068920_463969_574.jpg

 به گزارش ایسنا به نقل از «خبرآنلاین»، فریدون آسرایی عکسی از دوران خدمت سربازی‌اش در بلندی‌های جولان به اشتراک گذاشت و درباره این عکس به خبرآنلاین گفت: در سال 1355 من جزو سربازان ایرانی بودم که در قالب سربازان حافظ صلح در بلندی‌های جولان، در مزر بین مناطق اشغالی و سوریه مستقر بودیم.

 به گفته او، علاوه بر ایران، کشورهای کانادا و لهستان و اتریش در این منطقه حضور داشتند و در پاسگاه‌های مرزی مستقر بودند و سربازان ایرانی و کانادایی در پاسگاه‌های مشترک خدمت می‌کردند.

 او در تشریح دلیل حضور نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در این منطقه گفت: به دلیل تنش‌هایی که بین اسرائیل و سوریه وجود داشت و برای جلوگیری از جنگ احتمالی، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در کل مناطق مرزی مستقر بودند.

 آسرایی ادامه داد: قراردادهای صلح موقتی بین اسرائیل و سوریه وجود داشت که هر شش ماه یکبار تمدید می‌شد و در پایان قرارداد صلح و تا امضای قرارداد جدید، نیروهای دو طرف در مرز صف‌آرایی می‌کردند و برای جنگ احتمالی آماده می‌شدند.

 3

فریدون آسرایی، نفر سوم نشسته از سمت راست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =