دیروز (5 بهمن ماه 94) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گزارش تحقیق و تفحص از فساد و تخلفات در فوتبال قرائت شد. در میان تخلفات و قانون‌شکنی‌های رنگارنگ که «ننگ»، تنها واژه گویا برای آن است، دهها نمونه از تقلب در تهیه کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه نیز دیده می‌شود.

از جمله آن که یکی از بازیکنان که فقط یک قلم از درآمدهای او انعقاد قرارداد ۹۰۰میلیون تومانی برای بازی در یک فصل فوتبال بوده است، مادر خود را تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌دهد و سپس با ارائه مدارک آن، برای خود معافیت «کفالت» می‌گیرد! و…

و حالا، این خاطره را از قول یک نظامی عراقی در جریان جنگ تحمیلی بخوانید!

یک پسربچه کم سن و سال را اسیر کرده بودیم. وقتی او را وارد سنگر من کردند و متوجه سن و سال کم او شدم، تصمیم گرفتم از او حرف بکشم و اطلاعات بگیرم، پرسیدم؛ «مگر سن سربازی در ایران هجده‌ سال تمام نیست»؟ … سرش را تکان داد و حرفم را تائید کرد. گفتم؛ «ولی تو که هنوز هجده سالت نشده است»؟! حرفی نزد. به فکر افتادم که مسخره‌اش کنم و گفتم؛ «شاید [امام] خمینی به خاطر جنگ کارش به جایی رسیده که دست به دامن شما بچه‌ها شده است و سن سربازی را کم کرده؟… » جوابش مرا تکان داد. با لحن آرام و مطمئن گفت؛ «سن سربازی پائین نیومده، سن عاشقی پائین اومده»….

منبع: سایت الف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =