رئیس اداره سرباز کل نیروهای مسلح طی بیانیه ای اعلام کرد: مطالبی که در مورد اخذ مالیات از غایبین مشمول که از سن 28 سال عبور کرده اند، نه تنها صحت ندارد بلکه اولویتی هم در ستاد کل نخواهد داشت.

ادعای نماینده مجلس

طبق گزارش افق روشن، ابوالفضل ابوترابی نماینده شهر نجف آباد در مجلس، در یک برنامه تولویزیوی تهران 20 بیان کرد که طرحی جهت اخذ مالیات به جای سربازی از مشمولین غایب در حال بررسی می باشد.

وی ادامه داد: در این طرح افرادی که از سن 28 سالگی عبور کرده اند و به سربازی نرفته اند، برای انجام تمام اموری که به کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی نیاز دارد، باید مبلغی را تحت عنوان مالیات بپردازند.

ابوترابی اذعان کرد: به ستاد نیروهای مسلح اعلام شده است که مشمولان غایب 28 سالگی تا 50 سالگی به بعد که به سربازی نرفته اند، ملزم به پرداخت مالیات هستند. نکته قابل توجه این است که افراد 50 ساله که به سربازی نرفته اند، این قانون شامل حالشان نمی شود.وی ادامه داد: این قانون برای کسانی که به سربازی نرفته اند به این صورت است که، افراد مشمول غایب باید 50 درصد از هزینه ای که سایر مردم برای اموری مانند اخذ گواهینامه پرداخت می کنند را باید بیشتر بپردازند. یعنی اگر اخذ گواهینامه 200 هزارتومان هزینه دارد فرد سربازی نرفته باید 300 تومان (100+200) بپردازد.

این موضوع برای سند زدن، مسافرت های خارجی، خرید و فروش و دیگر امور نیازمند به کارت پایان خدمت سربازی، قابل اجرا خواهد بود.

 

مالیات سربازی

 

واکنش امیر دریادار دوم غلام رضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به طرح مطرح شده: کمیسیون مجلس در حال بررسی طرح های گوناگون می باشد و این نماینده مجلس نیز در برنامه تلویزیونی فقط نظر شخصی خود را بیان نموده است. این طرح در خصوص سربازی نه از طرف مجلس و نه از طرف نیروهای مسلح تایید شده است.

وی ادامه داد: این فقط یک طرح پیشنهادی می باشد. ستاد کل وظیفه دارد تا تمامی طرح ها را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت آنچه به صلاح باشد را اعلام و اعمال کند.

رحیمی پور رئیس اداره سرباز خاطرنشان کرد: این طرح برای سربازی باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. موارد مثبتی که در این طرح وجود دارد را انکار نمی کنیم، اما تا زمانی که طرحی کارشناسی نشود نمی توان به طور قاطع درباره آن صحبت کرد.

اولویت ستاد کل نیروهای مسلح بر افزایش حقوق سربازان

وی افزود: موضوعی که باید قاطعانه بیان شود این است که ستاد با هرگونه طرح در خصوص خرید سربازی مخالف می باشد. برای ما پرداخت حقوق سربازان می باشد، که باید مراجع قانونی پیگیری شود و از مجلس انتظار یاری رساندن در این امر را داریم. مطابق قانون هر سرباز در دوره سربازی خود باید بین 60 الی 90 درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح را دریافت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 1 =